top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

Sezon Önü Röportajları - 3

Herkese merhaba Thrustmaster TR Endurance League takipçileri. Yeni sezonun başlamasına artık çok az bir süre kaldı. Bu haftaki röportajımızda Racing Point, Alpha Tauri ve Williams pilotlarına yer verdik. Keyifli okumalar.


 

-Merhaba Burak Pala. Geçtiğimiz sezon ligde son 5 yarışa çıkmana rağmen bir kere podyuma çıkmayı başardın. Bu sezon Racing Point takımında yarışacaksın ve senin için de uzun soluklu bir sezon olacak. Takımın ve kendin için hedeflerin nedir?

Burak Pala: Öncelikle sezon başlangıcında kendim ve takımım için podyumlar kazanmak istiyorum. Takım arkadaşımla birlikte zaman buldukça çalışarak güçlü rakiplerimizi yenmek istiyoruz ama bu sezon gerçekten üst seviye pilotlarla yarışacağımızı biliyorum. Bu doğrultuda daha fazla zaman bulup çalışarak onları zorlamak istiyorum. Yeni sezonun herkese hayırlı olması dileğiyle.


Burak Pala - Racing Point
Burak Pala - Racing Point

-Merhaba Burak Kılıç. Sen de bu sezonki takım arkadaşın Burak Pala gibi son yarışlarda lige katıldın ve sezonu pek de istenilen şekilde sonlandıramadın. Bu sezon için düşüncelerini ve hedeflerini öğrenebilir miyiz?

Burak Kılıç: Merhabalar. Öncelikle aramıza yeni katılan arkadaşlara hoş geldiniz demek istiyorum. Geçen sene bizim için biraz ısınma turları olmuştu. Yılların pasını biraz atabildiğimizi düşünüyorum. Bu sezon orta sıralarda ve puan mücadelesinde olmayı bekliyorum. Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu sezon katılan arkadaşlar ile çok daha sağlam bir mücadele olmasını bekliyorum.


Burak Kılıç - Racing Point
Burak Kılıç - Racing Point

-Merhaba İlker Çelen. Thrustmaster TR Endurance League’de bu sene 5. Sezonunu geçireceksin. Geçtiğimiz sezonu klasmanda 11. sırada noktaladın. Geçen sene ismi Toro Rosso olan takımın bu sene ismini Alpha Tauri olarak değiştirdi ve sende bu sezon takımınla devam etme kararı aldın. Bu sezon yanında çaylak sezonunu geçirecek olan yeni takım arkadaşın Mehmet Hasanoğlu olacak. Bu sezonki hedeflerini bizimle paylaşır mısın?

İlker Çelen: Merhaba. Öncellikle e-spor platformunda motor sporları alanında uzun süredir var olan, bir çok yetenekli ve hızlı pilotların bir arada yarıştığı ve benim de 5 yıldır bünyesinde yarıştığım Thrustmaster TR Endurance League pilotu olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. 2020 sezonunun başlamasını tüm pilotlar gibi bende heyecanla bekliyorum geçtiğimiz sezon benim açımdan istediğim gibi geçmedi. Yeterli antrenman yapmadığımdan yarışlarda istediğim puanları alamadım. Bu sezon yeni adıyla Alpha Tauri takımıyla devam etmek istedim umarım ben ve yeni takım arkadaşımla beraber güzel puanlar alarak, gerek pilotlar gerekse de takımlar sıralamasında sezonu iyi yerlerde tamamlamak istiyorum. Ben tüm pilotlara başarılar diler hoşça vakit geçirebileceğimiz iyi bir sezon olmasını temenni ederim. Teşekkürler.


İlker Çelen - AlphaTauri
İlker Çelen - AlphaTauri

-Merhaba Mehmet Hasanoğlu. Öncelikle ligimize hoş geldin. Yazın yapılan elemelere katılarak lige katılmaya hak kazandın. İlk sezonunda Alpha Tauri takımında mücadele edeceksin ve takım arkadaşın da ligin tecrübeli pilotlarından İlker Çelen. Eleme yarışlarındaki performansını uzun soluklu lig maratonun da gösterebilecek misin? Hedeflerini bizimle paylaşır mısın?

Mehmet Hasanoğlu: Öncelikle bu ligde yarışmaya hak kazandığım için mutluyum. Bu sene benim hedefim tabii ki şampiyonluk. Kendi hızıma oldukça güveniyorum ve bu hızı her yarışta gösterebileceğime inanıyorum.

-Merhaba Reşat Erarslan. Thrustmaster TR Endurance League’e hoş geldin. İlk sezonunu Williams takımıyla geçireceksin. İlk sezondan beklentilerin nedir? Düşüncelerini öğrenebilir miyiz?

Reşat Erarslan: Merhaba, resmi F1 oyunu ile ilk defa bir turnuvada yer alacağım. Bu yıl için hedefim kazaya karışmadan düzenli bir şekilde yarışları tamamlamak.


Reşat Erarslan - Williams
Reşat Erarslan - Williams

-Merhaba Güvenç Balaban. Thrustmaster TR Endurance League’e hoş geldin. Reşat Erarslan ile birlikle Williams takımında mücadele edeceksiniz. İlk yarış olan Avustralya GP’ye fazla bir zaman kalmadı. Avustralya GP ve sezonun geneli için hedeflerini bizimle paylaşır mısın?

Güvenç Balaban: Öncelikle karakter ve sürüş açısından bu denli kaliteli pilotların olduğu ligde yarışma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ligde çok hızlı pilotlar var fakat biz de 2 çaylak pilot olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak için piste çıkacağız. Hafta sonu Avustralya yarışı çok zor geçecek. Genel olarak herkesin sevdiği ve en ufak yanlışın bile çok büyük bedeller ile ödendiği bir pist. Çok dikkatli ve stabil sürüş sağlamak zorundayız. İlk yarış olarak ilk 10'a girme hedefim var, umarım takım arkadaşımla birlikte bu hedefe ulaşabiliriz. Sezon genelinde de ilk sene için takım sıralamasında ilk 5 pilot sıralamasında ilk 10 hedefliyorum. Yoğun antrenmanlarla rakiplerimize yetişebilmemiz mümkün mü, bunun cevabını hep beraber pistte sezon boyu alacağız. Teşekkür ederim.


Güvenç Balaban - Williams
Güvenç Balaban - Williams

Röportajımıza katılarak cevap veren tüm pilotlarımıza teşekkür ediyor, Avustralya GP öncesi hepsine başarılar diliyoruz. Keyifli bir sezon olması dileğiyle…


Yarışlarımız canlı olarak izlemek için Twitch kanalımızı takip edebilirsiniz. Yarış tekrarları ve pilotların gözünden mücadeleleri izlemek için de Youtube kanalımızı takip edebilirsiniz. Görüşmek üzere!

88 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page