top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

Sezon Önü Röportajları - 1

Güncelleme tarihi: 27 Ağu 2020

Merhaba Thrustmaster TR Endurance League takipçileri. F12020 sezonun başlamasına 1 aydan az bir süre kaldı. Pilotlarımız yaz mevsiminde oyunun çıkması ile birlikte hem antrenmanlara başladı hem de yeni sezon öncesi klasik hale gelen takım seçimlerini gerçekleştirdi. Bazı pilotlar geçtiğimiz sezonki takımlarıyla nikah tazelerken bir kısmı da başka takımlara geçti. Yeni sezonda çaylak pilotların da katılımıyla birlikte gridde bütün takımlar yer alacak.


Bildiğiniz üzere bütün pilotlar yeni sezona bir takım hedeflerle başlıyor. Bizde bütün pilotlarımıza yeni sezondaki hedeflerini, ilk yarış için düşüncelerini sorduk. Keyifli okumalar...


 

-Merhaba Onur Özyurt. Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak noktalayarak lig kariyerinde 2. şampiyonluğu elde ettin. Yeni sezonda Renault takımından Mercedes'e geçiş yaptın. Bu sezon için düşüncelerini ve hedeflerini öğrenebilir miyiz?

Onur Özyurt: Merhaba, bu sezon gamepad’den direksiyona geçiş yaptığım için tam bir çaylak pilot olacağım diyebilirim. Hedefim aracı pistte tutmak ve olabildiğince kazadan uzak durmak.


Onur Özyurt - Mercedes
Onur Özyurt - Mercedes

-Merhaba Utku Genel. Yeni sezonda da Mercedes takımıyla devam ediyorsun fakat takım arkadaşın değişiyor. Onur Özyurt ile Mercedes için mücadele edeceksin. Takım arkadaşının geçtiğimiz sezonun şampiyonu olması senin için bir baskı oluşturuyor mu? Bu sezon için düşüncelerini öğrenebilir miyiz?

Utku Genel: Mercedes gibi güçlü bir takımla devam ettiğim için mutluyum. Onur Özyurt'u 2020 sezonunun en güçlü şampiyon adaylarından biri olarak görüyorum. Geçtiğimiz sezon tüm yarışları puan ile tamamlayan tek pilot. Böyle rekabetçi birinin takımda olması üzerimde bir baskı oluşturuyor elbette. Amacım bu baskıyı performansa dönüştürüp takım için en fazla puanı almaya çalışmak olacak. Tüm pilotlara başarılar diliyorum.


Utku Genel - Mercedes
Utku Genel - Mercedes

-Merhaba Deniz Ataözü. Geçtiğimiz sezonu McLaren takımıyla 6. sırada noktalamıştın ve bu sezonda McLaren ile devam etme kararı aldın. En çok mücadeleye girdiğin Umut Aydemir ile takım arkadaşı oldunuz. Yeni sezonda iyi bir ikili olabileceğinize inanıyor musun? Hedeflerini bizimle paylaşır mısın?

Deniz Ataözü: Merhaba. Senna hayranlığımdan dolayı elime geçtiği sürece McLaren ile devam etmek istiyordum, sezonu 6. bitirerek de üst sıralarda araç seçim şansı elde ettim. Umut gridin orta grubunun en hızlı pilotlarından, her ne kadar ligde sessiz kalsa da takım arkadaşı olarak dialog kurabileceğimize ve yardımlaşabileceğimize inanıyorum. Geçen sezon EN'ler ödüllerinde start konumuna göre en çok sıra kazanan pilot ünvanını kazanmıştım. Umuyorum ki yeni sezonda artık podyum başarısı elde edebilirim, sezon sonu hedefi için de ilk 5 içerisinde yer almayı hedefliyorum. Tüm pilotlarımıza ve yayın ekibimize güzel bir sezon diliyorum. Ayrıca ligimize bu sezon sponsor olan Thrustmaster'a da teşekkür ediyorum.


Deniz Ataözü - McLaren
Deniz Ataözü - McLaren

-Merhaba Umut Aydemir. Tr Endurance League'de 3. sezonunda McLaren takımı için mücadele edeceksin. Redbull Racing takımıyla çok iyi bir sezonu geride bıraktın. Yeni sezonda bu başarıyı devam ettirebilecek misin?

Umut Aydemir: Geçen sezon gösterdiğim performansı sürdürebileceğimi düşünüyorum ancak bu sezon hedef olarak çıtayı daha da yükseklere koyuyorum. Umarım McLaren’e düzenli olarak ilk 5’te, ara ara podyumlar görerek güzel puanlar getirebilirim.


Umut Aydemir - McLaren
Umut Aydemir - McLaren

-Merhaba Semih Çelik. Geçtiğimiz sezon son 10 yarışa çıkmana rağmen başarılı bir iş çıkararak sezonu 4. sırada noktaladın. Yeni sezonda eski takımında devam eden isimlerden birisin. Takım arkadaşın bu sezon Özgür Bayrak oldu. Takım arkadaşın ve yeni sezon ile ilgili neler söylemek istersin?

Semih Çelik: Merhaba, sadece 10 yarışa çıkmama rağmen bu yarışların her birinde keyifli ve zorlu mücadelelere ortak oldum. Şampiyonluk şansım yoktu ama her yarışta galibiyet icin savaştım. Gridde çok güçlü ve kaliteli sürücüler var. Özgür’de bu isimlerden biri ve bu sene takım arkadaşım. Bu yeni sezonda birden fazla yarış galibiyeti ve takımlar şampiyonluğu hedefimiz olacak. Umarım öncekinden daha keyifli ve çekişmeli bir sezon geçiririz.


Semih Çelik - Ferrari
Semih Çelik - Ferrari

-Merhaba Özgür Bayrak. Yeni sezonda Haas takımından ayrılıp Ferrari kokpitine geçeceksin. Bu konudaki duygularını söyler misin? Sende takım arkadaşın Semih Çelik gibi sezon ortasında lige dahil olup sezonu 5. sırada bitirdin. Bu sezonla ilgili hedeflerini bizimle paylaşır mısın?

Özgür Bayrak: Merhaba, F1’i Schumi ile seven bir Tifosi olarak Ferrari sürmek büyük keyif. Bu sezon daha heyecanlı geçecek. Bu sezon istikrar önemli olacak, galibiyetler yanında her yarış önlerde olup podyumu kovalamak ve şampiyonluk yarışında olmak ilk hedefim. Ayrıca Semih ile birlikte iyi bir uyumumuz var, ikimizin de şampiyonada hem ön sıralarda savaşacak hem birbirimizi destekleyeceğimizi ve sezon sonunda Ferrari’yi takım şampiyonluğuna taşıyacağımızı düşünüyorum.


Özgür Bayrak - Ferrari
Özgür Bayrak - Ferrari

6 Eylül'deki sezon açılışında, Avustralya GP'sinin canlı yayınına hepiniz davetlisiniz. Canlı yayınlarımızı kaçırmamak için Twitch kanalımızı takip etmeyi unutmayın!

102 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page