top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

Sezon Öncesi Röpotajları

Herkese merhaba. Bildiğiniz üzere yeni sezonun ilk yarışı olan Avustralya GP Pazar akşamı gerçekleştirilecek. Ligimizin ilk yarışı yaklaştıkça pilotlarımız hem bireysel olarak hem de takım olarak Avustralya GP’ye hazırlık yapıyor. Biz de bazı pilotlarımızla yarış öncesi kısa bir röportaj yapacağız. Ali Bulut: Merhaba Yahya Taşkın. Ligin son şampiyonu olarak yeni sezon için nasıl bir hazırlık süreci geçirdin? Bu sezon Ferrari takımı adına yarışacaksın ve takım arkadaşın ligin başarılı isimlerinden Recai Aytekin. İkinizin de takım için başarılı işler çıkarabileceğinize inanıyor musun?

Yahya Taşkın: Merhaba. Yeni sezona hazırlık açısından iyi bir süreç geçirdiğimi umuyorum. Araç dinamiklerine ilk başta zorlansam da alışmam pek uzun sürmedi. Bu sezonun geçtiğimiz bir önceki sezondan biraz daha zor geçeceğini bekliyorum. Liderlik için en az 6 pilotla kıyasıya çekişeceğimi umuyorum. Takım arkadaşım Recai Aytekin bu sezon çok iyi hazırlık süreci geçirdi. Bu durum hem takımlar şampiyonluğu hem de kendi adına şampiyonluk mücadelesi vermesi açısından çok iyiydi. Bana kalırsa sezon sonunda Ferrari'yi en tepede göreceğiz. Şimdiden yeni sezonun herkes açısından kazasız, bol mücadele içerisinde geçmesini umuyorum. Avusturalya GP’sinde görüşmek üzere.


Yahya Taşkın - Ferrari
Yahya Taşkın

Ali Bulut: Merhaba Umut Rasim Tüzel. Öncelikle ligimize hoş geldin. Yaz döneminde yaptığımız organizasyonda lig yöneticilerinin gözüne girmeyi başardın ve güzel bir performans ortaya koydun. İlk sezonunda Racing Point takımı için mücadele vereceksin. Avustralya GP için neler düşünüyorsun? İlk yarış öncesinde düşüncelerini bizimle paylaşır mısın?

Umut Rasim Tüzel: Teşekkürler. Öncelikle aranıza katılmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Avusturalya GP’sinde öncelikli hedefim yarışı sorunsuz bir şekilde tamamlamak ve olur ise ilk 10' a girebilmek.


Umut Rasim Tüzel - Racing Point
Umut Rasim Tüzel

Ali Bulut: Merhaba Onur Koruoğlu. Pazar akşamı koşulacak olan Avustralya GP ligdeki ilk yarışın olacak. Bu yarış öncesinde düşüncelerini ve hedeflerini öğrenebilir miyiz?

Onur Koruoğlu: Lige katıldığım çok heyecanlı ve mutluyum. Benim için yeni bir serüven başlıyor. İlk yarışım Albert Park pistinde ve ben burada pek başarılı değilim ama kimsenin yarışını bozmadan bitirmek istiyorum. Sonuç ne olursa olsun. Çaylak sezonda her puan değerli, öğreneceğim çok şey var.


Onur Koruoğlu - Williams
Onur Koruoğlu

Bizde sorularımızı cevaplayan pilotlarımıza teşekkür ediyor, Avustralya GP’de yarışacak tüm pilotlarımıza başarılar diliyoruz.76 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page