top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

Monako GP Yarış Önü Röportajı

Merhaba Endurance League takipçileri! 10 Kasım Pazar akşamı, 3 haftalık aranın ardından beş kırmızı ışık Monako GP için yanacak. Takvimin en prestijli yarışı olan Monako GP hata affetmiyor, yarış boyunca pilotların dikkatli olması gerekiyor. Biz de bu yarış öncesi ligimize bu sezon katılan Alfa Romeo pilotu Rıdvan Tosun ve Racing Point pilotu Rıdvan Kurtcephe ile röportaj yapalım istedik.


 

Ali Bulut: Merhaba Rıdvan Tosun. Endurance League'e Alfa Romeo takımında pilot olarak bu sezon katıldın. Ligin varlığından nasıl haberin oldu? Bizimle paylaşır mısın?

Rıdvan Tosun: İlk olarak herkese selamlar. Ligin varlığını Twitter’da takip ettiğim bir hesabın vesilesiyle öğrendim. Daha sonra web sitesini keşfettim ve lige başvurdum.Elemeleri de geçerek yarışmaya hak kazandım.

Ali Bulut: Ligde 6 yarışı geride bıraktık ve genel klasmanda 13 puanla 9. sırada yer alıyorsun. Monako GP için hedefini öğrenebilir miyiz?

Rıdvan Tosun: Sezonun ilk iki yarışına katılamamak bende biraz hayal kırıklığı yaşattı çünkü hem Avustralya hem de Bahreyn sevdiğim ve kendime güvendiğim pistlerdi. Yine de katıldığım tüm yarışlardan puan çıkarabildiğim için mutluyum. Monako sürüşü zevkli fakat en ufak hatayı affetmeyen bir pist. Yarışta geçiş çok zor olacağı için sıralama turlarında iyi bir derece yapmak çok önemli. Amacım temiz bir yarış geçirip alabileceğim maksimum sonucu alarak puan serimi devam ettirmek.


Rıdvan Tosun - Alfa Romeo
Rıdvan Tosun - Alfa Romeo

Ali Bulut: Merhaba Rıdvan Kurtcephe. Sen de Endurance League'e bu sezon katıldın ve Racing Point takımıyla mücadele ediyorsun. Rıdvan Tosun'a yönelttiğimiz soruyu sana da sorarak sohbete başlayalım. Endurance League'den nasıl haberin oldu? Öğrenebilir miyiz?

Rıdvan Kurtcephe: Merhaba, F1 oynamaya başlamadan önce F1 e-Sports Series'i takip ediyordum. Zaten benim maceram da bu şekilde başladı. İzledikçe oynamaya olan hevesim arttı ve bir direksiyon seti satın alarak F1 2018 oyunu ile F1 dünyasına atıldım. Oyunda kendimi geliştirdikçe yerel ligler aramaya başladım, sosyal medyada ve internette araştırdığımda ilk olarak TR Endurance League çıktı karşıma ve başvurumu yaptım. Bu ligde yer aldığım için mutluyum, her ne kadar yarışıyor olsak da ligimizde bir aile ortamı var, ilk günden beri kendimi yabancı hissetmedim. Her şeyden önce herkesin birbirine saygısı var, bunu her ligde bulamıyoruz ne yazık ki.

Ali Bulut: Şimdiye kadarki yarışlarda 2 puan toplayarak puan tablosunda alt sıralardasın, Monako GP'sinde bu kötü gidişatı değiştirebilecek misin? Monako GP öncesi hedefini bizimle paylaşır mısın?

Rıdvan Kurtcephe: Puan konusuna gelecek olursak evet, maalesef fazla puan toplayamadım bireysel olarak. Ne kadar emek versek de yarışta her şey istediğimiz gibi olmayabiliyor. Monako pisti zorlu ama bir o kadar da zevkli bir pist. Hataya yer olmayan bir pist bu yüzden fazla antrenman ve yarış içinde iyi odaklanmayı gerektiriyor. Ligde çok hızlı pilotlar bulunuyor, onlarla yarışıyor olmak ayrı bir zevk. Ben de kendimi geliştirerek yukarılarda olmak için çabalıyorum. Her geçen gün hızlanmak için elimden geleni piste döküyorum. Monako'da emeklerimin karşılığını alacağımı düşünüyorum. Tabi önceden de dediğim gibi yarışta ne olacağı belli değil fakat hedefim hatasız bir sürüş ortaya koyarak ilk 10'un dışına çıkmamak ve alabildiğim en yüksek puanı almak. Lig ilerledikçe rekabet artıyor ve artık puanları toplamaya başlamamız gerekiyor. Kendime ve takım arkadaşıma güveniyorum, istediğimiz puanları alacağımızı umuyorum. Ligdeki tüm pilotlara da Monako yarışında başarılar diliyorum.


Rıdvan Kurtcephe - Racing Point
Rıdvan Kurtcephe - Racing Point

10 Kasım 2019 Pazar günü saat 21:00'de siz de bizimle bu heyecana ortak olmak ve Monako GP'sini Emre Baltaoğlu'nun sunumu ile canlı izlemek için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!36 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page