top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

Kanada GP Yarış Önü Röportajı

Merhaba Endurance League takipçileri! 24 Kasım Pazar akşamı, 2 haftalık aranın ardından TR Endurance League heyecanı, Kanada GP ile devam edecek. 4.361 km uzunluğundaki Kanada GP, 35 tur üzerinden gerçekleştiriliyor. 3 tane DRS noktasının bulunduğu pist geçiş yapmaya oldukça müsait. Geçtiğimiz sezon oldukça olaylı geçen Kanada GP'sinde kazanan isim, McLaren sürücüsü Alparslan Saral olmuştu. Yağmur ihtimalinin de oldukça yüksek olduğu bu pistin bazı bölümlerinde pilotlar zorlanacağa benziyor. Biz de Kanada GP'si öncesinde Red Bull sürücüsü Ünsal Eroğlu ve Alfa Romeo pilotu Civan Ağırtmış'a bir takım sorular yönelttik.


 

Ali Bulut: Merhaba Ünsal, pilotlar klasmanında 2 puanla 14. sırada yer alıyorsun ve bu sezon takım arkadaşından performans olarak çok geride kaldığını görüyoruz. Şimdiye kadarki 6 yarıştan sadece birinden puan alarak ayrıldın. Bu sezonki performans kaybını neye bağlıyorsun?

Ünsal Eroğlu: Ligde 4. senem olmasına karşın oyuna ve fiziklere alışmam vakit alıyor maalesef. Ve bir piste tam olarak hazırım diyebilmek benim adıma diğer pilotlara göre uzun sürüyor. Tam bu devrede yarış tecrübesi ve stratejisi devreye giriyor. Daha önceki senelerde yarışa hazırlık olarak, tek başıma yaptığım antrenmanlar olsun ligde yaptığımız yarışlar olsun kesinlikle bol antrenman yapar, stratejimi belirler; öyle start alırdım. Fakat özel hayatımdaki iniş çıkışlardan kaynaklı bu yıl bahsini ettiğim antrenmanları yapma fırsatım pek olmadı. Tek turda, puan alacak hıza sahip olsam da yarış içerisinde yapılan sürüş ve strateji hataları buna engel oldu.

Ali Bulut: Peki Kanada GP için düşüncelerin nedir? Bu yarıştan beklentilerini öğrenebilir miyiz?

Ünsal Eroğlu: Az da olsa Kanada GP'ye hazırlanma fırsatı buldum diyebilirim. Yine de tek turdaki hızımı, yarış stratejisi ile birleştirip kendim ve takımım adına değerli puanlar almak istiyorum. Herkese başarılar diliyorum.


Ünsal Eroğlu - Red Bull
Ünsal Eroğlu - Red Bull

Ali Bulut: Merhaba Civan, Endurance League'de 2. sezonunu Alfa Romeo takımında geçiriyorsun. Bu sezon senin için oldukça şanssız devam ediyor. Yarış içindeki hızın bir hayli iyi olmasına rağmen işler senin için pek iyi gitmiyor. Sezonun ilerleyen yarışlarında bu şanssızlığı kırabilecek misin? Kanada GP öncesinde beklentilerini bizimle paylaşır mısın?

Civan Ağırtmış: Merhabalar yeni sezona başlarken geçen sezondaki şanssızlıklarımı kırıp bu sezon için yeni bir sayfa açmak istiyordum, maalasef istediğim gibi olmadı. Kanada GP'den önceki yarışlarda, geçen sezonki şanssızlıkların aynısını, hatta daha fazlasını yaşadım. Yalnızca 4 puan toplayabildim. Kanada GP bu sezon en fazla yoğunlaştığım pistlerden bir tanesi ve benim takvim içerisinde en sevdiğim pistlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Öncelikli hedefim Kanada GP'sini puan alarak bitirmek, umudum podyum görebilmek ve üzerimdeki şanssızlıkları kırıp atmak. Bu yarışa çok sıkı bir şekilde hazırlandığımı düşünüyorum. Umarım her şey istediğim gibi olur. Röportaj için de çok teşekkür ediyorum ve tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.


Civan Ağırtmış - Alfa Romeo
Civan Ağırtmış - Alfa Romeo

Kanada GP'si 24 Kasım 2019 Pazar günü saat 21:00'da Youtube kanalımızdan canlı olarak yayınlanacak! Bizimle bu heyecana ortak olmak için kanalımızı takip etmeyi unutmayın!

30 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page