top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

F12021 Sezon Önü Röportajları - 3

ALFA ROMEO


Umur Boyacı

Merhaba Umur. Geçtiğimiz sezon kıyasıya geçen savaştan şampiyon olarak ayrılarak 3 yıllık hasretine son verip ligdeki ikinci şampiyonluğunu kazanmıştın. Bu sezon da şampiyonluğun en önemli adaylarından birisin. Yeni sezonda Alfa Romeo takımında eski takım arkadaşın Yahya Taşkın ile güzel yarışlar çıkarabileceğini ve şampiyonluğu tekrar kazanabileceğini düşünüyor musun? Ayrıca yeni pilotlar ve araçlarla birlikte genel olarak bu sezondan beklentilerin nelerdir?

-Merhaba, şimdi sen üç yıl sonra tekrar şampiyon oldun dediğinde ne kadar uzun zamandır yarıştığımı fark ettim :) Geçtiğimiz sezon gerçekten zorlu ve renkli geçti, güzel mücadeleler çıkarttık. Bu sezon da direksiyon başında yorulacağımızı düşünüyorum. Birçok yeni arkadaşımız var ve benim aslında bu sezon için henüz bir fikrim yok, henüz piste çıkmadım. Yeni arabaya ve sezona uyum sağlamak istiyorum, bunun için uzun sürüşlere ihtiyacımız var. Yahya ile beraber geçtiğimiz tüm sezonlarda iyi mücadeleler yaşadık ve beraber takımlar şampiyonluğunu alabileceğimizi düşünüyorum. Ne olursa olsun umarım belirsiz ve heyecanlı bir sezon geçiririz.


Yahya Taşkın

Merhaba Yahya. Lige kısa bir aradan sonra tekrar hoş geldin. Ligin en tecrübeli isimlerindensin ve yeni sezonda yine ligin yine tecrübeli isimlerinden, son şampiyon Umur Boyacı ile Alfa Romeo takımında birliktesin. Yeni sezonda Umur ile güzel stratejiler yapıp rakiplerinizin bir adım önünde olacağınızı düşünüyor musun? Genel olarak yeni sezon için hedeflerin ve beklentilerin nelerdir?

-Merhaba, hoş buldum. Bu sezon geçmiş yıllarda olduğu gibi tekrar Umur Boyacı ile takım arkadaşı olduk. Önceki sezonlarda da olduğu gibi bu sezonda da strateji ve rakiplerimiz hakkında devamlı fikir alışverişi yaparak rakiplerimizi iyi tartıp önlerinde olmayı umuyoruz. Bu sezondan beklentim sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldıranın ben veya takım arkadaşım olmasıdır. Güzel ve bir o kadar hızlı bir sezon bizleri bekliyor. Şimdiden tüm pilot arkadaşlara başarılar diliyorum. Bahreyn GP'de görüşmek üzere.


 

ASTON MARTIN


Faruk Terzioğlu

Merhaba Faruk. Ozan Terzioğlu ile birlikte lige geçen sezonun sonlarında katılmış ve sadece 3 yarışta yarışabilmiştin. Bu kez 2021’de tam sezon buradasın ve Aston Martin takımında Ozan ile birliktesin. Takım arkadaşın ile güzel stratejiler yaparak rakiplerinizin önüne geçebilecek misiniz? 2021 sezonunda ligin ön sıralarına aday olabileceğini düşünüyor musun? Bu yönde çalışmaların nasıl gidiyor, yeni sezon için beklentilerin ve hedeflerin nelerdir?

-Selamlar, geçen sezon son yarışlara denk gelmişti dediğin gibi ve adapte olamadan sezonu tamamlamıştık. Bu sezon hedefim yarış galibiyetleri ve mümkünse şampiyonluk. Ozan Terzioğlu aynı zamanda kuzenim. Simülasyona birlikte başladık ve birlikte güzel işler çıkaracağımıza inancım tam. Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.


Ozan Terzioğlu

Merhaba Ozan. Yeni sezonda takım arkadaşın olacak Faruk Terzioğlu ile birlikte lige geçen sezonun sonlarında katılmış ve sadece 3 yarışta yarışabilmiştin. 2021’de tam sezon buradasın. Aston Martin ve Faruk ile birlikte rakiplerinizin önüne geçebilecek misiniz? Yeni sezon için beklenti ve hedeflerini öğrenebilir miyiz?

-Özellikle de böyle ciddi bir organizasyonda sezona sonradan dahil olmak geçtiğimiz sezon adaptasyon konusunda etkili oldu fakat yeni sezonda Faruk ile yoğun antrenmanlarımız neticesinde takımımızı üst sıralarda görmeyi bekliyoruz. Her ne kadar takımda iki kişi olsak da bu sporda bireysellik ön planda olduğu için hedeflerim birincilik ve podyumlar almak ve tabii ki arkasından Aston Martin’i de takımlar şampiyonasında birinciliğe ulaştırmak.


 

WILLIAMS


Teoman Sever

Merhaba Teoman. Lige geçen sezonun ortasında katıldın ve güzel puanlar kazanıp galibiyetler elde ettin. 2021 sezonunun da güçlü şampiyonluk adaylarından birisin. Geçen sezon sıralama turlarında harika performans gösterdiğin bazı yarışlar senin için aynı şekilde geçmemişti. Bu şanssızlığı bu sezon kırabilecek misin? Ayrıca yeni sezonda da eski takım arkadaşın Güvenç Balaban ile Williams’tasın, takım olarak güzel stratejiler yapıp sezonu iyi yerlerde bitirebileceğinizi düşünüyor musunuz ve yeni sezon için hedeflerin nelerdir?

-Öncelikle bu ligde yer aldığım için çok mutluyum. Ligdeki sürücüler çok değerli ve burada yarışmak bir zevk. Geçen sezon lige yarısından sonra katılmıştım ve gösterdiğim performanstan pek memnun kaldığımı söyleyemem, kesinlikle daha iyisi olabilirdi. Şans konusunda pek iddialı olduğumu söyleyemem ama bu sezon kendime oldukça güveniyorum. İşi şansa bırakmamayı düşünüyorum ve yüzde yüzümü vermek için hazırım, şampiyonluğu istiyorum. Takım arkadaşım Güvenç Balaban çok iyi bir sürücü ve takım arkadaşı. Williams koltuğuna oturduğumdan itibaren çok iyi anlaştık ve birbirimize yardımcı olduk. Bu sezon da Williams takımında birlikte yarışacağız, bu yüzden çok mutluyum ve Williams olarak takımlar şampiyonluğunda güçlü bir aday olduğumuzu düşünüyorum. Hem takımlar şampiyonluğunu hem de bireysel şampiyonluğu istiyorum. Hiç kolay olmayacağını biliyorum, rakipler çok güçlü ama kendime ve takım arkadaşıma güveniyorum. Sezonun başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum. Güzel bir sezon olması dileğiyle.


Güvenç Balaban

Merhaba Güvenç. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da takımın Williams ve takım arkadaşın Teoman Sever. Geçen sezon istediğin sonuçları alamadın ve güzel puan serileri yakalayamadın. Bu sezon şanssızlığını kırıp Teoman'la birlikte iyi bir uyum sağlayıp güzel sonuçlar elde edebileceğinizi düşünüyor musun? Bu sezon için çalışmaların var mıdır, hedeflerin neler olacak?

-Geçen sene dediğim gibi geçtiğimiz sezon çaylak dönemimdi bu yüzden puan yönünden sıkıntılar yaşadım ve takım arkadaşım çok geç katıldı ancak bu sezon takım arkadaşım Teoman ile podyum peşinde olacağız. Takım olarak çalışıp sonunda Williams’ı ilk 3’e sokacağımıza inanıyorum. WE ARE WILLIAMS!


 

HAAS


Mert Koptaget

Merhaba Mert. TR Endurance F1 Ligi’ne hoş geldin. Yeni sezonda Cem Ünal ile birlikte Haas takımında yarışacaksın. Yeni sezon için ön sıraları zorlamayı düşünüyor musun, ayrıca yeni sezon için beklentilerini ve hedeflerini öğrenebilir miyiz?

-Merhabalar ligde ilk sezonum olacak. Tabii ki hedef hem bireysel olarak hem Haas için şampiyonluk, umarım takım arkadaşımla beraber çok güzel bir sezon geçiririz ve ön sıraları zorlarız. Hızımıza güveniyorum eğer her şey yolunda giderse şampiyon olabileceğimi düşünüyorum. Grid’de çok iyi sürücüler var, çok zorlu ve rekabet dolu bir sezon olacak. Ligden beklentim keyifli ve bol kapışmalı bir sezon olması.


Cem Ünal

Merhaba Cem. Ligimize hoş geldin. Sen de Haas’taki takım arkadaşın Mert Koptaget gibi ligin yeni isimlerindensin. TR Endurance F1 Ligi’nin 2021 sezonu için ön sıraları zorlamayı hedefliyor musun? Yeni sezon için beklentilerin nelerdir?

-Merhabalar. Ligin geçmişini, sürücü arkadaşların kalitesini ve çaylak sezonunda olduğumu düşündüğümüzde pek iddialı konuşmam doğru olmaz. İlk hedefim temiz turlar çıkarmak olacak. Ligde kalıcı olmayı, kaptığım koltuğu bırakmamak hedefim. Bu sezon için ilk 8 benim için iyi bir sonuç olacaktır. Geçmiş yarışları izlediğimde aslında gayet zor bir hedef. Ligin kalitesinin beni de yukarı çekeceğine inanıyorum. Bunun için pist üzerinde kalmalı ve rekabete dahil olmalıyım. E-spor adına önemli işler çıkaran, bu büyük organizasyonun mutfağındaki bütün pit ekibine şimdiden teşekkür ederim.


 

Artık sezonun başlamasına günler kaldı, 19 Eylül Pazar günü saat 21:00'da sezonu Bahreyn GP'si ile açıyoruz. Bu sene canlı yayınlarımız Emre Baltaoğlu'nun Twitch kanalında!
27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page