top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

F12021 Sezon Önü Röportajları - 2

FERRARI


Umut Aydemir

Merhaba Umut. Ligdeki üçüncü sezonunda 5 yarış eksiğin olmasına rağmen istikrarlılığın sayesinde sezonu iyi bir yerde tamamlamıştın. Yeni sezonda Ferrari ile birlikte senden daha çok podyum, hatta galibiyet görebilecek miyiz? Ligdeki dördüncü sezonun için beklentilerin ve hedeflerin nelerdir?

-Bu sezon Ferrari’de ilk hedefim öncelikle podyumlar almak ve düzenli olarak ilk 5’te yer almak olacaktır. Tabii ki herkes galibiyetler almak ister ancak bunun için düzenli antrenman yapmak, zaman ayırmak gerekiyor. Böyle bir duruma gelip gelemeyeceğimi sezon içinde göreceğim. Bu ligde yarışmanın büyük bir keyif olması zaten dördüncü sezonum olduğundan anlaşılıyordur. Bu ligde tecrübeli bir pilot olarak elimden geldiğini yapacağım.


Ferhat Sucuoğlu

Merhaba Ferhat. Ligimize hoş geldin. Ligi ne zamandır takip ediyorsun ve neden katılmak istedin? Yeni sezonda Ferrari takımında yarışacaksın. 2021 sezonu için hedeflerini ve beklentilerini öğrenebilir miyiz?

-Yaklaşık 1 seneye yakındır takip ediyorum ligi. Zaten F1 yarışlarını da 2 senedir takip etmeye başladım. Bende bir heyecan uyandırdı açıkçası. Yine bir senedir, 2020’den itibaren de bu oyunu oynamaya başladım. Aslında tur zamanlarım fena değil ama çok iyi de değil. 4 aydır direksiyonda oynuyorum. Ligde de kendimi biraz daha geliştirebileceğimi düşünüyorum oynayıp zaman ayırdıkça. İnşallah sonu güzel biter takım arkadaşımla birlikte.


 

MCLAREN


Deniz Ataözü

Merhaba Deniz. Yeni sezonda da McLaren takımıyla devam ediyorsun ve böylece ligde dördüncü kez McLaren koltuğuna oturacaksın. Geçen sezon yaşadığın şanssızlıklarla birlikte istediğin istikrarı yakalayamamış olsan da ligi ilk 10’da bitirmeyi başarmıştın. Bu sezon şanssızlığını kırarak iyi sonuçlar elde edebileceğini düşünüyor musun? Ayrıca genel olarak 2021 sezonu için hedeflerin ve beklentilerin nelerdir?

-Merhaba, 6. yılıma başladığım bu sezonda gördüğüm kadarıyla, 3 yıl üst üste aynı takımda yarışmak çok yaşanan bir durum değil gerçekten :) Yanımda antrenman yapabildiğinde güzel sonuçlar alabilen bir pilot olan Utkan ile McLaren'i temsil edeceğiz. Bireysel olarak (ve kendinin farkında biri olarak) yine ilk 10'u ve asıl amacım olan topluluk ile birlikte keyif almayı hedefliyorum. Zira başlayacak olan F12021 sezonuna lige çok hızlı pilotlar dahil oldu, 2020'den kalanlar zaten çok iyiydi. Yani yine çok heyecanlı bir sezon bizi bekliyor olacak.

Pilotluğun dışında ligin admini olarak beklentim daha stabil ve keyifli bir sezon geçirebilmek. Geçen sene tam 14 pilot sezonun değişik zamanlarında ligden ayrılma kararı aldı, yerlerine birilerini bulabilmek, aksama yaşanmadan sezonu tamamlamak biraz zorlayıcı oldu. Bunun yanında yayınların tüm heyecanı ile seyircilere aktarılması konusunda bu sene de Emre Baltaoğlu ile devam ediyor olmak mutluluk verici ve ayrıca bu sene verdiği destek ile ligin işleyişine katkıda bulunan Emre Öztürk'e ayrıca teşekkür ediyorum. Tüm pilotlara başarılar!


Utkan Şen

Merhaba Utkan. Geçtiğimiz sezon Renault takımında istediğin sonuçları yakalayamamıştın. Bu sezon McLaren takımında Deniz Ataözü ile birliktesin. Şanssızlığını bu sezon kırabileceğini düşünüyor musun? 2021 sezonu için beklentilerin ve hedeflerin nelerdir?

-Merhabalar. Geçen sezon çeşitli sebeplerle istediğim sonuçlara oldukça uzak kaldığım bir sezon oldu. Rakiplerimizin hızı ve tecrübesi de oldukça zorlayıcıydı. Son 2 sezonum hiç istediğim yönde gitmemesine rağmen, bu sene ligimizin en tecrübeli pilotlarından Deniz Ataözü ile birlikte yarışacak olmak heyecanımı ve isteğimi oldukça yükseltti. 2021 sezonunda beraber güzel puanlar toplayacağımıza eminim. Alacağımız güzel puanları birkaç podyumla da süsleyerek güzel bir sezon geçirebiliriz. Her sezon olduğu gibi rakiplerimizin oldukça zorlayıcı olacağına dair şüphem yok. Güzel bir sezon bizi bekliyor. Şimdiden pilotlarımıza bol şans, izleyicilerimize de bol eğlenceli bir sezon diliyorum.


 

ALPHATAURI


Aslan Sert

Merhaba Aslan. TR Endurance F1 Ligi’ne hoş geldin. Sen de takım arkadaşın Görkem Çolak gibi ligin yeni isimlerindensin ve birlikte AlphaTauri takımında mücadele edeceksiniz. Yeni sezon için çalışmaların başladı mı? Hedeflerin ve beklentilerin nelerdir?

-2020 sezonun sonlarına doğru kaybettiğim rekabetçi olma duygusunu 21 sezonu ile tekrardan kazanmış durumdayım. Önceden gamepad ile gösterdiğim performansa şu anda direksiyon ile elimden geldiğince yakın olmaya çalışıyorum ve hatta geçmeyi hedefliyorum. Görkem ile neredeyse 1,5 sezondur rakip olarak yarışıyorum ve bu sezon takım arkadaşı olma şansımız oldu. Görkem'in gelişimine bizzat şahit oldum ve inanıyorum ki Görkem ile AlphaTauri'yi şampiyonluk mücadelesi içinde göreceksiniz.


Görkem Çolak

Merhaba Görkem. TR Endurance F1 Ligi’ne hoş geldin. Sen de takım arkadaşın Aslan Sert gibi ligin yeni isimlerindensin ve birlikte AlphaTauri takımını ön sıralara taşımak için mücadele vereceksiniz. Yeni sezon için çalışmalarınız başladı mı? Hedeflerini ve beklentilerini öğrenebilir miyiz?

-Öncelikle hoş buldum. Tabii ki yeni oyunla birlikte sezon için hazırlıklarım başladı bireysel olarak konuşmak gerekirse. Hedefim pilotlar şampiyonluğunu kazanmak fakat ilk yılımda ilk 3 içinde bulunabilirsem de beklentilerimi bir nebze olsun gerçekleştirmiş olacağım. Bununla beraber de takımımızı üst sıralara taşımak için çabalayacağız. Umarım herkes için güzel ve keyifli bir sezon olur.

40 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page