top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

F12021 Sezon Önü Röportajları - 1

Güncelleme tarihi: 13 Eyl 2021

RED BULL

Burak Demirbaş

Merhaba Burak, Lige geçen sezon katıldın ve ortalama yarışlar çıkartarak klasmanda iyi bir yerde bitirdin. Bu sezon çok sevdiğin Red Bull takımında ligin yeni isimlerinden Canay Giçvan ile birliktesin. Yeni sezon için hedef ve beklentilerini öğrenebilir miyiz?

-Merhaba Emre. Öncelikle bu sene tekrar ligde yer alacağım için çok mutluyum. Burada son derece samimi ve rekabet dolu bir ortam var. Geçtiğimiz sezon benim ilk sezonumdu ve 19 yarıştan puan almayı başardım ve ligi 7. sırada bitirdim. Bu anlamda lig bana epey tecrübe kattı. Yeni sezonda da üzerine ekleyerek devam etmek ve daha yukarılarda bitirmek istiyorum. Canay gibi kaliteli bir pilot ile Red Bull koltuğunu paylaşmaktan da ayrıca mutluyum. Kendisiyle başka platformlarda yarışma fırsatı buldum ve son derece rekabetçi olduğunu gördüm. Takım içindeki mücadelenin bizi ileri taşıyacağından hiç şüphem yok. Yeni sezon her şeyi ile heyecanlı olacağa benziyor. Hem araçlara hem de pistlere sürüş ve fiziksel anlamda güncellemeler geldi. Dolayısı ile bizleri ne tür sürprizlerin beklediğini göreceğiz. Umarım bizleri izleyen F1 severlere keyifli bir sezon sunabiliriz.


Canay Giçvan

Merhaba Canay. TR Endurance F1 Ligi’ne hoş geldin. Ligimizi ne zamandır takip ediyorsun ve neden katılmak istediğini öğrenebilir miyiz? Bu sezon için Red Bull takımında Burak Demirbaş ile yarışacaksın. Yeni sezon çalışmalarınız başladı mı ve genel olarak yeni sezonda hedeflerin ve beklentilerin neler olacak?

-F1'e 1 yıl önce başladım, 2-3 aylık bir ısınma periyodunun ardından internette lig araştırmalarım sırasında ilk bulduğum lig TR Endurance olmuştu fakat o zaman sezon ortasındaydı, yeni sezonu bekledim ve hemen başvurdum. Yeni sezon için bomba gibi geldiğimizi söyleyebilirim, tek hedefimiz var o da şampiyonluk. İkimiz de istikrarlı şekilde hep puan alan pilotlarız, eminim ki hedefimizi gerçekleştirebiliriz.


 

MERCEDES

Arda Günay

Merhaba Arda. Lige 2020 sezonunun ortasında katılmana rağmen çok iyi sonuçlar çıkararak birçok podyum ve galibiyet elde edip ligi güzel bir noktada tamamladın. 2021 sezonunda yeni takımın Mercedes ile yarışacaksın. Sıkı çalışmaların bu sezon da devam edecek mi? Ayrıca yeni sezondan beklentilerini öğrenebilir miyiz?

-Öncelikle teşekkür ederim 2020 sezonuna bir çaylak olarak başlayıp tecrübeli bir oyuncu olarak bitirmek benim için büyük bir avantajdı. Sezonun sonuna doğru yakaladığım ivmeyi 2021 sezonunda devam ettirip sene sonunda kupaya ulaşan isim olmak istiyorum. Her ne kadar sınav senem olsa bile oyuna olan ilgim ve sıkı çalışmalarım devam edecek. F1’in doğası gereği çalışmadan istediğim hiçbir şeyi başaramam. 2021 sezonu herkes için hayırlı olsun.


Enver Demirel

Merhaba Enver. TR Endurance F1 Ligi’ne hoş geldin. Geçen sezonun hızlı isimlerinden Arda Günay ile birlikte Mercedes takımındasın. Bu sezon için hedefleriniz nelerdir? Arda Günay ile çalışmalarınız başladı mı?

-İlk önce hedefimiz gayet açık: şampiyonluk. Geçen seneler bizim için daha çok çaylaklık yılı olduğundan dolayı bu artık sene en yukarılara oynamaya çalışacağız. Takım olarak şampiyonluk bir yana Arda ile başarabilirsek sürücü şampiyonluğunda da kapışabileceğimize inanıyorum. Oyun çıkışından beri düzenli bir şekilde olmasa da pistlerin yeni oyunda nasıl olduğunu, nereden ne kadar zaman kazanılır, nerede daha hızlı oluruz gibi antrenmanlar yapıyoruz.


 

ALPINE

Emre Öztürk

Merhaba Emre. Geçen sezon lige 4. yarıştan itibaren dahil olmuştun, geç katılımına rağmen güçlü bir performans sergileyip ilk sezonunu 4. olarak tamamladın. Bu seneden beklentin nelerdir, seni şampiyon adayları arasında görebilir miyiz? Ligde pilot olarak yer almanın dışında artık işleyişe destek olduğunu görüyoruz, organizasyon ve topluluk hakkındaki görüşlerin nelerdir?

-Merhabalar, bazı yarışlarda şanssızlık yaşamış olsam da geçen sezonki performansımdan memnundum gerçekten. Bu sene ligin hızlı isimlerinden Arda Büyükberker ile her ne kadar ismi Alpine olarak değişmiş olsa da geçen sezon bulunduğum takımla devam ediyorum. Arda'yla iyi bir uyum sağlayacağımızı düşünüyorum. Ayrıca Arda'yla güzel bir istikrar ve tempo da yakalarsak takımlar şampiyonluğuna aday olabiliriz. Bence bu sezonun sıralamasının şekillenmesindeki en önemli faktörlerden biri de hızın yanında şans olacak, en az hızlı olmak kadar şansa da ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Kendi adıma bu sezon çok iddialı değilim. Ligdeki pilotlar çok hızlı, yeni gelen pilotlar da oldukça hızlılar. Bu oyunda yarış çizgisi asistini kapattım ve bunun yanında bu sene oyunu oynamak için maalesef geçen seneki kadar vaktim olmayacak. Gerçekçi olmak gerekirse maalesef bu sezon ön sıralarda olamam; fakat hedefim orta sıraların en önünde bulunmak olacak. Burada yarışçı olarak ikinci yılım ve geçen yıl gerçekten hiçbir ligde alışık olmadığım üzere TR Endurance’da her yarış sorunsuz yapılmıştı ve yönetim ekibi çok doğru hareket etmişti. 2012 yılından beri aktif şekilde her sezon lig düzenleyen ve çok hızlı isimleri barındıran tecrübeli TR Endurance ekibine destek olabilmek gurur verici. Umarım gerçekten mücadele dolu, adil, temiz ve eğlenceli bir sezon olur hepimizin adına.


Arda Büyükberker

Merhaba Arda. Lige geçen sezon Avusturya yarışında katılmıştın, buna rağmen güzel işler çıkartıp podyumlar kazanmış ve ligi ilk 10’da bitirmeyi başarmıştın. Bu sezon Alpine takımında Emre Öztürk ile birlikte güzel stratejiler yaparak ligi hem takım olarak hem de bireysel olarak iyi bir yerde bitirebileceğini düşünüyor musun? Yeni sezon için genel olarak hedeflerini öğrenebilir miyiz?

-Lige geçen sezon geç bir başlangıç yapmış olsam da kısa sürede ligin temposuna alıştım ve güzel bir sezon geçirdim. Bu sezon ise Alpine'de Emre ile beraberim. Kendisi çok iyi bir pilot, onunla takım arkadaşı olduğum için şanslıyım. Bence Alpine takımı bu sezon müthiş olaylara imza atacak. Takımca hedefimiz kesinlikle takımlar şampiyonluğu olacaktır.

60 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page