top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

Yayıncı ve Sunucumuz Emre Baltaoğlu Röportajı

Merhaba Endurance League takipçileri. Sezonun 5. yarışı olan İspanya GP, Pazar günü gerçekleştirilecek. Pilotlarımız bu yarış için hazırlanırken, biz de yarışları canlı olarak yayınlayan ve sunuculuğunu yapan Emre Baltaoğlu ile röportaj yapacağız. Bildiğiniz üzere Endurance League bu sezon tüm yarışları canlı olarak yayınlamak için sezon öncesinde bir sunucu arayışı içindeydi. Ve bu arayış, bu alanda tecrübeli isim Emre Baltaoğlu ile anlaşılınca son buldu. Şimdi sözü ona bırakıyoruz.


 

Ali Bulut: Merhaba Emre Baltaoğlu. Geçen sezon ligimizde Force India takımında mücadele ediyordun. Bu sezon ise Endurance League’in sunuculuğunu üstlendin. Yarışların yayın süreci nasıl işliyor?

Emre Baltaoğlu: Selamlar. Yarışların genel yayın süreci benim için yarış haftalarında Çarşamba gününden itibaren başlıyor. Pist hakkında bilgiler, karakteristiği gibi konular üzerine çalışıyorum. Geçen senelere göre pistler çok fark etmediği için sadece yeni DRS bölgeleri hakkında eski notlarıma ilaveler yapmam yeterli oluyor.

Ali Bulut: Yarışları sunarken karşılaştığın zorluklardan bahseder misin? Gridde yer almak ile yarışları canlı olarak yayınlayıp sunmanın senin için farkı nedir?

Emre Baltaoğlu: En çok zorlandığım nokta olarak pilotların soy ismini söyleyebilirim. Yaklaşık 2-3 yarış boyunca aksiyon halindeyken de iyice alışmanız gerekiyor. Yayın anında ise aslında kendi isteğin dışında olup kişiyi zorlayan mesela oyundan kaynaklı hatalar oluyor, misal lastikler yumuşak set olmasına rağmen oyun ekranının orta hamur göstermesi veya lobinin çökmesi gibi. 2019 oyununda en çok karşılaştığım olay ise lobi kaynaklı ışınlanma olayı oldu.

Aslında gridde olmaktan ve yarışmaktan büyük keyif alıyorum ancak sürüş yaparken konuşmak büyük ölçüde dikkat dağıtıyor, anlatımda ise genel olarak ne kadar konuşur ve olayın içinde kalmaya çalışırsan o kadar iyi oluyor.

Ali Bulut: Ilerleyen dönemlerdeki hedeflerini öğrenebilir miyiz?

Emre Baltaoğlu: Karakter olarak da konuşmayı seven birisi olunca, anlatım olayı bende bambaşka bir yere sahip. Yarışırken belki o anda daha fazla adrenalin hissediyorum evet ama anlatım halindeyken ani karşılaştığın olaylarda tepki göstermek daha da keyifli oluyor.

İlerleyen dönemdeki hedefim anlatım ve spikerlik işinde profesyonel olabilmek. Bu noktada en tepeye ulaşmak hayalim ve hedefim.


Canlı yayınlarımızı izlemek için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Emre'nin Twitter hesabına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Emre Baltaoğlu
Emre Baltaoğlu

TR Endurance League Sosyal Medya Hesapları

Twitter

Instagram

Youtube


İspanya GP Teaser
129 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page