top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

Bahreyn GP Podyum Röportajı

Merhaba. Sezonun ikinci yarışı Bahreyn GP geçtiğimiz pazar akşamı gerçekleştirildi. Yarışın kazananı, ilk yarışın da galibi olan Renault pilotu Onur Özyurt oldu. Podyumun 2. basamağına Mercedes takımının tecrübeli pilotu Umur Boyacı çıktı. 3. sırayı ise Williams takımının çaylak pilotu Rıdvan İpekçioğlu aldı. Yarışın start anında tam bir kaos hakimdi. McLaren pilotu Deniz Ataözü 10. sıradan başladığı yarışta ilk viraja geç frenle gelince bazı pilotlar zor anlar yaşadı ve yarışın geri kalanı için farklı bir strateji izlemek zorunda kaldılar. Sözü fazla uzatmadan Bahreyn GP'sinde podyuma çıkan pilotlarımızla röportaja başlıyoruz.


 

Ali Bulut: Merhaba Onur Özyurt. Bahreyn GP'sini de kazanarak ikide iki yaptın ve sezona bizce güçlü bir şekilde başladın. Bahreyn GP senin için nasıl geçti? Buna istinaden Çin GP'sinden beklentilerini öğrenebilir miyiz?

Onur Özyurt: Merhaba. Güzel bir başlangıç oldu uzun sezona. Ön sırada başlamanın da avantajıyla ilk turları kayıpsız geçtim ve tek pitstop stratejisinin yardımıyla Umur Boyacı'yı da geçerek 2. galibiyeti aldım. Çin'de de hatasız ve kazasız bir yarış ile iyi puanlar toplamayı umuyorum.


Onur Özyurt - Renault
Onur Özyurt - Renault

Ali Bulut: Merhaba Umur Boyacı. Bahreyn GP'sinde pole pozisyonundan başlamana rağmen 2. olarak 18 puanın sahibi oldun. Yarış senin için nasıl geçti? Kırılma noktası diyebileceğin bir bölüm var mı? Avustralya GP'sinde yarış dışı kalmıştın. Bu senin için burada bir baskı oluşturdu mu?

Umur Boyacı: Merhaba, geçtiğimiz hafta yarış dışı kaldığım için Bahreyn GP’sinde açıkçası üzerimde bir baskı oluştu. Bu yüzden birinciliği riske atıp Bahreyn GP’sindeki sıralama turlarında farklı lastik stratejisiyle startta önde olmak istedim, fakat bu strateji tek pite göre dezavantajlıydı. Daha taze lastikler ile devam etme kararım belki de birinciliğe mal oldu. Ama sezonun ilk puanlarını aldığım için mutluyum. Çin GP’de telafi edebilecek hızım var. Umarım podyumun birinci basamağında olurum.


Umur Boyacı - Mercedes
Umur Boyacı - Mercedes

Ali Bulut: Merhaba Rıdvan İpekçioğlu. Bahreyn GP'sinde 3. sırada damalı bayrağı görerek podyumun son basamağına çıktın ve pilotlar klasmanında 27 puanla 2. sıraya yükseldin. Yarışın nasıl geçti? Düşüncelerini bizimle paylaşır mısın?

Rıdvan İpekçioğlu: Orta hamur lastiklerle tatmin edici bir sıralama turu attıktan sonra yarışa 4.çizgiden başladım. Önümde 2 pit yapacak 2 pilot olduğunun farkında olduğum için pist üzerinde zorlamak yerine pitstoplardan sonra önde kalmayı planlıyordum. Fakat iyi bir kalkış gerçekleştiremedim ve ilk virajın sonunda 6.lığa kadar düştüm. Arkada yaşanan kaostan kıl payı kaçmayı başardım diyebilirim. Hemen sonrasında ise önümdeki pilotların hata yapması sonucunda 3.lüğe kadar yükseldim. Bahreyn gibi tutunmanın zor olduğu bir pistte benim için en önemlisi güvenli ve istikrarlı bir sürüştü. Bu, hızımı etkilese de beklediğim gibi bir yarış geçirdim ve 3.lüğü koruyarak 2. yarışımda ilk podyumumu almayı başardım. Sezon için hedefim ise belki en az 1.lik kazanarak ama istikrarlı bir şekilde ilk 3'te kalarak sezonu şampiyon tamamlamak.


Rıdvan İpekçioğlu - Williams
Rıdvan İpekçioğlu - Williams46 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page