top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

Avusturya GP Yarış Önü Röportajı

Merhaba Endurance League takipçileri! Takvimin 9. yarışı olan Avusturya GP, 15 Aralık Pazar akşamı gerçekleştirilecek. Toplamda 4.318 km uzunluğundaki pistte, yarış 36 turdan (%50) oluşuyor. Yarış içinde pilotların tek pit yapması beklenirken, geçtiğimiz sezonlarda Avusturya GP yağmurlu yarışlara sahne olmuştu. Geçişlere müsait bir yapısı olmasından dolayı bolca mücadele görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Pilotlar klasmanında ilk 4 pilot kıyasıya mücadele ederken, aynı durumu gridin arka taraflarında da görebiliyoruz.

Bu yazımızda Mercedes takımı sürücüsü Utku Genel ve Racing Point sürücüsü Serhat Yıldız'a bir takım sorular yönelttik, sezon ve bu yarışla ilgili düşüncelerini öğrendik. Hadi başlayalım!


 

Ali Bulut: Merhaba Utku, Avusturya GP'sine klasmanda 12 puanla 10. sırada geliyorsun. İlk yarışta iyi bir başlangıç yapmana rağmen ilerleyen yarışlarda bu başarın pek devam edemedi. Bu sezon ligimizin şampiyon isimlerinden olan Umur Boyacı ile takım arkadaşısın. Takım arkadaşın ile olan ikili ilişkinizden biraz bahseder misin? Avusturya GP için hedeflerini öğrenebilir miyiz?

Utku Genel: Avustralya ilk yarış olduğu için öncesinde antrenman için çok zaman vardı. Daha sonraki yarışlara piste tamamen hakim olacak kadar antrenman yapamadım. Bir de lige bu yıl katılan genç ve hızlı pilotlar da eklenince puan almak zorlaştı. Ön grup çok hızlı olduğundan, puan almak için yarışta sürekli zorlamam gerekiyor. Bu da şimdiye kadarki yarışlarda birden fazla spin atmama neden oldu. Bir spin, zorladığınız tüm turları alıp götürüyor. Kanada ve Fransa yarışlarına daha önceki puan alamadığım yarışlarla kıyaslayarak iyi çalıştım. Şu an podyum kovalayacak hızım olmasa da iyi hazırlandığım pistlerden puan çıkaracağımı biliyorum.

Umur Boyacı ve bir kaç pilotu daha farklı bir ligde yarışıyor olarak görüyorum, kendim içinse Formula 1.5’da yarışıyorum diyebilirim. Umur Boyacı elinden geldiği kadar destek veriyor ve bilgi paylaşımı yapıyor. Şampiyonluk adına bir iddiam olmasa da takımlar şampiyonası için elimden geldiği kadar puan almaya çalışacağım. Avusturya GP için antrenmanlara devam ediyorum. İlk 10 içerisinde puanla ayrılacağımı düşünüyorum. Tüm pilotlara başarılar dilerim.


Utku Genel - Mercedes
Utku Genel - Mercedes

Ali Bulut: Merhaba Serhat, TR Endurance League'e yaz aylarında organize edilen seçmelerde katılmaya hak kazandın. Seçmelerde oldukça yüksek bir performans göstermiştin. Antrenmanlarda hızlı olmana rağmen yarış günlerinde işler pek istediğin gibi gitmedi. Klasmanda 1 puanla 15.sırada yer alıyorsun. Avusturya GP ve sezonun geri kalanı için hedeflerini öğrenebilir miyiz?

Serhat Yıldız: Merhaba, bu ligin bir parçası olmaktan çok mutluyum. Lige katılma serüvenim Multiplayer lobilerde Haas pilotu Murat Ada ile tanışmam vesilesi ile başladı. Bu süre zarfında 3 aylık F1 tecrübem mevcuttu fakat kısa zamanda ivme yakaladığımı düşünüyorum. Antrenmanlar sırasında hızlı olsam da şanssızlık pek yakamı bırakmadı. Takvimde sevdiğim pistler mevcut. Hedefim bu sezon pilotlar sıralamasında 6-8 arasında yer almak. Gelecek sezonda ise hedefim çitayı daha yükseklerde tutmak.


Serhat Yıldız - Racing Point
Serhat Yıldız - Racing Point

Pazar günkü yarış için geri sayım tamamlanmak üzere! Siz de bu heyecana bizimle ortak olmak isterseniz Emre Baltaoğlu sunumuyla gerçekleşen canlı yayınımıza davetlisiniz! Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!31 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page