top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTR Endurance League

Avusturya GP Podyum Röportajı

Merhaba Endurance League takipçileri, Avusturya GP geçtiğimiz Pazar akşamı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Sıralama turlarının ilk bölümünde bulutlu bir hava hakimken, son bölümünde yağmur hafif bir şekilde kendini gösterdi. Pole pozisyonunu, son yarışın da galibi olan Renault pilotu Onur Özyurt elde etti. Onur Özyurt yarışı da 1. sırada tamamlarken, Haas takımının yeni pilotu Özgür Bayrak 2; Yarışa 2. sıradan başlayan Rıdvan İpekçioğlu ise 1 sıra kaybederek yarışı 3. tamamladı. Pilotların bir kısmı gerilerden gelip yarışı ön sıralarda bitirirken, bazı pilotlar için ise oldukça şanssız bir yarış geride kaldı. Gelin şimdi hep beraber yarışı bir de podyuma çıkan pilotlarımızdan dinleyelim.


 

Ali Bulut: Merhaba Onur, Avusturya GP’sinde 1. Olarak bu sezonki 4. Zaferini elde ettin. Klasmanda liderlik için Umur Boyacı ile aranda sadece 3 puan kaldığını görüyoruz. Bu durum hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir miyiz? Yarış senin için nasıl geçti?

Onur Özyurt: Kendi açımdan sakin bir yarış oldu diyebilirim. Polü almam ile beraber yarışın başında önde kalmayı başardım ve 1.liği aldım. Özgür Bayrak'ı da ayrıca tebrik ederim. Bizimle ilk yarışında uyum sorunu yaşamadan temiz bir şekilde çizgiyi ilk geçen kişi oldu ama 3 saniye cezasıyla beraber 2.liğe geriledi. Puan durumu ise şuan için çok önemli değil, daha çok yarış var.


Onur Özyurt - Renault
Onur Özyurt - Renault

Ali Bulut: Merhaba Özgür, Endurance League’deki ilk yarışına Avusturya GP ile başlamış oldun. Sıralama turlarında 4. başladığın yarışı 2. sırada bitirdin. Yarıştan önce üzerinde bir baskı var mıydı? Yarışın nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısın?

Özgür Bayrak: Merhaba, sıralama turlarında trafik sebebiyle temiz bir tur atamadım, beklentimin altında bir sıralama bölümü sonunda 4. kalkabildim. İlk turlar temkinli kalmaya çalıştım. Fakat ön gruptan kopmamak için tempomu artırmam gerekiyordu. Maalesef ilk stintte arka kanat DRS hatası yüzünden pite kadar atak yapamadım ve bu durum yarışı kazanması muhtemel olan Onur Özyurt’a yaklaşmanı engelledi. Pit sonrası 4 saniyelik farkı eritsem de gereken farkı açamayınca 2. olabildim. Zorlu ve güzel bir yarış oldu. Tüm yarışan ve puan alan arkadaşları tebrik ediyorum.

Silverstone’da görüşmek üzere.


M.Özgür Bayrak - Haas
M.Özgür Bayrak - Haas

Ali Bulut: Merhaba Rıdvan, Avusturya GP’sinde damalı bayrağı 3. sırada gördün. Puan grafiğine baktığımızda istikrarlı bir şekilde puan almaya devam ettiğini görüyoruz. Senin için yarışta kırılma noktası var mıydı?

Rıdvan İpekçioğlu: Güzel bir sıralama seansı sonrası yarışa ilk çizgiden 2. olarak başlamaya hak kazandım. İdeal bir start ile yerimi korudum liderlik için atak yapacak pozisyonları yakalamaya çalıştım. Fakat küçük birkaç hatanın ardından 3.lüğe geriledim ve pitler sonrasında da ilk 2 ile olan fark sürekli olarak açıldı. Öndeki ikili birbirlerinden düzlüklerde DRS de alarak yüksek tempolar yakalayarak benimle olan farkı açtılar. Benim içinse 3.lüğü korumak kolay oldu ve sorunsuz bir yarışın ardında yarışı bu şekilde. tamamladım. Açıkçası 3.lük, burada elde edebileceğim güzel sonuçlardan biriydi. Düzenli olarak ilk 4'te bitirmek ve şampiyonada üst sıralarda mücadele etmek benim için önemli bir motivasyon kaynağı.


Rıdvan İpekçioğlu - Williams
Rıdvan İpekçioğlu - Williams

Ve bir haftanın daha sonuna geldik, kıyasıya mücadelenin yaşandığı Spielberg'den rotamızı Silverstone'a çeviriyoruz. Hem de ara vermeden, hemen bu hafta!


Pazar günü yine 21:00 itibari ile Youtube kanalımızda canlı yayındayız ve mikrofonda tabiki de Emre Baltaoğlu olacak! O zamana kadar son yarışın videosuna veya kanalımızdaki diğer yarış videolarına göz atabilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın!35 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page