CEZALAR

Singapur GP

20 Şubat

2020

TR Endurance League Hakem Heyeti Singapur GP'si sonrası aşağıdaki kararları almıştır:

Start esnasından hemen sonra 35 numaralı Ferrari pilotu Yahya Taşkın'ın pist dışı ziyaretinin ardından piste dönüşü tehlikeli bulunmuş ve uyarı verilmiştir.

21 numaralı Renault pilotu Onur Özyurt'un 66 numaralı Mercedes pilotu Utku Genel'e yapmış olduğu atak kusurlu bulunmuş ve uyarı verilmiştir.

22 numaralı Mercedes pilotu Umur Boyacı'nın 61 numaralı Haas pilotu Özgür Bayrak tarafından geçildiği esnada temas ettiği ve Özgür Bayrak'ın spin atmasına neden olmuştur. Umur Boyacı'nın yarış süresine +5 sn eklenmiştir.

87 numaralı Toro rosso pilotu Ersan Bozkurt'un yarış esnasında pist üzerinde aracını kontrol etmeyerek kaza yapması hakem heyeti tarafından kusurlu bulunmuştur. Ersan Bozkurt'a katılacağı ilk yarıştan geçerli olmak üzere 1 yarış sıralamasından men verilmiştir.

Belçika GP

28 Ocak

2020

TR Endurance League Yönetimi Belçika GP'si sonrası aşağıdaki kararları almıştır:

Sezon genelinde yaptığı sert savunmalar ile bir çok pilotun şikayetine neden olan 9 numaralı Williams pilotu Rıdvan İpekçioğlu uyarı cezası almıştır. 

22 numaralı Mercedes pilotu Umur Boyacı; Belçika GP'si sonrası 9 numaralı Williams pilotu Rıdvan İpekçioğlu ile lig kurallarını ihlal edecek şekilde yaptığı diyaloğu nedeniyle yarıştan diskalifiye edilmiş ve 4.lüğü elinden alınmıştır. Umur Boyacı'nın ardından yarışı bitiren pilotlar birer sıra yükselmiştir.

Fransa GP

3 Aralık

2019

Fransa GP için hakem heyeti yarış esnasında olan temas ve kazaların incelenmesi sonunda;

Yarışın 12. turunda 57 numaralı Alfa Romeo pilotu Civan Ağırtmış, 2 numaralı Racing Point pilotu Serhat Yıldız'ın teması incelenmiş.Araçların düzlükte aynı hizada gittiği anlarda herhangi bir pilotun rakibinin çizgisine yönelmesi veya direk temas etmesi kusurlu bulunulduğundan, 2 numaralı Racing Point pilotu Serhat Yıldız'a kınama cezası verilmiştir.

Yarışın 22. turunda tur bindirmeler esnasında pist dışında olan 37 numaralı Red Bull pilotu Ünsal Eroğlu'nun piste geri dönüşü esnasında pist sınırlarına yakın olan 9 numaralı Williams pilotu Rıdvan İpekçioğlu ile yapmış oldukları temas incelenmiş ve herhangi bir ceza verilmemiştir.

Kanada GP

26 Kasım

2019

Kanada GP için hakem heyeti yarış esnasında olan temas ve kazaların incelenmesi sonunda;

 

54 numaralı Racing Point pilotu Rıdvan Kurtcephe’nin 13. virajda 14 numaralı McLaren pilotu Ali Bulut’a arkadan yapmış olduğu temastan dolayı, katılacağı ilk yarışında bir sefer olmak üzere sıralamadan men cezası verilmiştir.

Azerbaycan GP

11 Ekim

2019

Azerbeycan GP için hakem heyeti yarış esnasında olan temas ve kazaların incelenmesi sonunda;

 

12 numaralı Haas pilotu Murat Ada’nın start finish düzlüğünde 90 numaralı McLaren pilotu Deniz Ataözü’ne pit girişinde yapmış olduğu temastan dolayı, katılacağı ilk yarışında bir sefer olmak üzere sıralamadan men cezası verilmiştir.

22 numaralı Mercedes pilotu Umur Boyacı ile 21 numaralı Renault pilotu Onur Özyurt arasında 22. turda gerçekleşen temasta pilotların her ikisi de incelendi. İzlenen görüntülerde temasın yarış teması olarak nitelendirilmiş ve internet erişimi kaynaklı bir darbe alındığından, cezaya gerek görülmemiştir.

Bahreyn GP

11 Eylül

2019

Bahreyn GP için hakem heyeti yarış esnasında olan temas ve kazaların incelenmesi sonunda;

 

90 numaralı Mclaren pilotu Deniz Ataözü'nün ilk virajda frenajı kaçırmasından dolayı bir çok pilotun hasar almasına ve yarış pozisyonlarının kaybına yol açtığı için bir yarış sıralamadan men cezası verilmiştir.

12 numaralı Haas pilotu Murat Ada'nın start sonrası ilk virajda kaçış bölgesini kullanmasının ardından piste tehlikeli bir şekilde geri döndüğünden dolayı uyarı cezası verilmiştir.

Avustralya GP

4 Eylül

2019

Avustralya GP hakem heyeti yarış esnasında olan temas ve kazaların incelenmesi sonunda:

 

Yarış startı sonrası 1.tur 3. virajda 34 numaralı Racing Point pilotu Umut Rasim Tüzel, 37 numaralı Red Bull pilotu Ünsal Eroğlu’na teması sonrası Ünsal Eroğlu’nun pist üzerinde sıra kaybetmesine neden olmuştur. Yine Racing Point pilotu Umut Rasim Tüzel'in 13. tur 3. virajda, 66 numaralı Mercedes pilotu Utku Genel'e arkadan teması sonrası Utku Genel spin atmış ve pist üstü pozisyonunu kaybetmiştir. Yapılan incelemede her iki temasta 37 numaralı Racing Point pilotu Umut Rasim Tüzel kusurlu bulunmuştur. Katılacağı bir sonraki yarış için sıralamadan men cezası verilmiştir. 

 

8.turda, 57 numaralı Alfa Romeo pilotu Civan Ağırtmış kendisine tur bindirmekte olan 31 numaralı Haas pilotu Ahmet Can Bilgin’e temas etmiş ve kazaya sebebiyet vermiş , Ahmet Can Bilgi’nin pist üzerinde pozisyon kaybına neden olmuştur. Bahsedilen temasta Civan Ağırtmış kusurlu bulunmuştur. Katılacağı bir sonraki yarış için sıralamadan men cezası verilmiştir. 

 

41 numaralı Toro Rosso pilotu İlker Çelen’nin 1. ve 2. turlarda araç kontrolünü kaybederek 37 numaralı Red Bull pilotu Ünsal Eroğlu’nun iki kez ciddi kaza yapmasına ve aracının hasar almasına neden olmuştur. Yapılan incelemede her iki temasta İlker Çelen kusurlu bulunmuştur. Katılacağı bir sonraki yarış için sıralamadan men cezası verilmiştir. 

 

5.tur son 2 virajda, 67 numaralı Williams pilotu Onur Koruoğlu  arkadan, 34 numaralı Racing Point pilotu Umut Rasim Tüzel‘e arkadan temas etmiş, spin atmasına neden olmuştur. Yapılan incelemede Onur Koruoğlu kusurlu bulunmuştur. Hakem heyeti tarafından süre cezası verilen pilotun yarışı bitirememesi nedeni ile süre cezası uyarıya çevrilmiştir.

© 2020 by TR Endurance League

Sitedeki tüm yazılı ve görsel içeriklerin hakları tarafımıza aittir. Dinamik oluşturulan görsellerin hak sahibi Codemasters™ & Formula 1™ ile ilgili takımlardır.

Türkiye